STOP MICROB

PROLEN®SILTEX je speciální polypropylenová příze ošetřená permanentní antibakteriální přísadou na bázi skleněného fosfátového skla.
PROLEN®SILTEX je účinný proti růstu bakterií a nepříjemných pachů pro hygienickou čerstvost. Je neškodný pro člověka a životní prostředí.

Antibakteriální účinek stříbra je znám již mnoho století. Ionty stříbra brání růstu bakterií, snižují nepříjemné pachy, udržují biologickou rovnováhu pokožky a nastavují hygienickou čerstvost produktu během sportovních a volnočasových aktivit. Vzhledem k tomu, že se bakteriostatické činidlo nanáší na jádro příze a ne na její povrch, nemigruje z textilie a zůstává v ní trvale i po vícenásobném praní.

PROLEN®SILTEX byl vytvořen pro spodní prádlo, sportovní oděvy, pracovní oděvy, ponožky, výplňový materiál pro obuv, povlečení, podšívku a čalounění, které chrání prostředí, které vyžaduje vysoké hygienické standardy.

Certifikáty a protokoly o zkouškách

Antibakteriální vlastnosti byly schváleny certifikátem VUTCH - CHEMITEX podle standardu AATCC TM 100: 2012 (Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus) a protokolem o zkoušce VUTCH - CHEMITEX podle normy ASTM E2149-13a (Escherichia coli).

PROLEN®SILTEX splňuje požadavky Oeko-tex® Standard 100 - dětské zboží 1. třídy. Lidsko-ekologické vlastnosti PROLEN®SILTEX jsou schváleny Bluesign®.

STOP BACTERIA

STOP BACTERIA

 

TREVIRA BIOAKTIVNÍ ANTIMIKROBIÁLNÍ ZNAČKA
Trevira Bioactive tvoří základ pro látky s trvale bioaktivními vlastnostmi. Tyto vlastnosti zabraňují množení bakterií v nebo na vlákně a tak zlepšují hygienu.

Přehled výhod
Obsahuje účinnou látku s permanentně antimikrobiálními účinky
Inhibuje růst bakterií v a na vlákně
Prokázáno, že nemá žádný vliv na flóru kůže
Testováno na kompatibilitu s tělem
Zvyšuje a zlepšuje čistotu
Dodává pocit svěžesti
Inhibuje mikrobiální vývoj zápachu v textilu

Vlastnosti tkanin Trevira: jsou elastické, odolné, prodyšné nebo regulující teplo a antimikrobiální funkce se vytváří pomocí bioaktivních vláken Trevira. Trevira Bioaktivní textilie vyrobené z těchto vláken obsahují zabudovanou ochranu proti mikroorganismům. Biotická vlákna Trevira chrání textilie minimalizací růstu bakterií v a na tkanině.

Na rozdíl od produktů, které jsou ošetřeny postprodukcí nebo jsou dokončeny látkami, které pravděpodobně migrují do životního prostředí, má Trevira Bioactive antimikrobiální látku, která je pevně integrována do vláknitého polymeru. Tato přísada má trvalý antimikrobiální účinek.

Testováno pro jistotu
Komplexní testy provedené nezávislými externími laboratořemi prokázaly, že bioaktivní vlákna Trevira mají antimikrobiální účinek, což ukazuje, že bioaktivní složka brání exponenciálnímu růstu populací bakterií na povrchu vlákna. V rozsáhlé dlouhodobé studii Hohensteinův institut rovněž ukázal, že bioaktivní textilie Trevira jsou jemné k pokožce. Antimikrobiální účinek je omezen na povrch vlákna, což je doloženo testy provedenými na kompatibilitě s kůží a cytotoxicitě, kde nebylo prokázáno poškození kožních buněk, kožní flóry ani dalších indikátorů. A jako textil, Trevira Bioactive přirozeně také nabízí všechny výhody osvědčených Trevira vláken.

STOP BACTERIA